PLATBY PŘES BRÁNU PAYS JSOU ZRUŠENY. PAYS JE PRO NAŠE POTŘEBY DRAHÝ. PRO PŘEPOSLÁNÍ Z ÚČTU PAYS NA NÁŠ ÚČET ÚČTUJE DALŠÍ POPLATKY.

Vinařství Pod Radobýlem

Vinařství Pod Radobýlem je mladé vinařství, které vzniklo v roce 2012. Nachází se v oblasti Čechy, podoblast Litoměřická. Hlavní tratě se rozkládají v obci Žalhostice pod vrchem Radobýl. Ideou vinařství je vyrábět kvalitní suchá vína. Vína nechávají prokvasit do sucha, což jim dává dobrý předpoklad k použití v gastronomii. Čistá chuť vína je v tomto směru unikátní a nechává vyniknout jeho kvalitě.

Zakladatel vinařství pan Radek Popovič si jeho založením, jako velký milovník vína splnil svůj sen. Věří, že víno v Čechách čeká velká budoucnost a vrch Radobýl s čedičovým podložím skrývá velký potenciál.

Vinice pod vrchem Radobýl mají svojí historii. První zmínky o vinici se datují v roce 1057. Vinicím také pomohl král a císař Karel IV, který v roce 1359 daroval vrch Radobýl městu Litoměřice, aby na jeho stráních mohla být pěstována vinná réva.

S vrchem Radobýl bývá také spojován básník Karel Mácha, který zde s výhledem do Českého Středohoří nalézal inspiraci ke své tvorbě.

 Zdroj: vlastní zpracování na základě podkladů od Vinařství Pod Radobýlem

 
204
4051204405

Stránka 1 z 1 - 5 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 5 položek celkem