PLATBY PŘES BRÁNU PAYS JSOU ZRUŠENY. PAYS JE PRO NAŠE POTŘEBY DRAHÝ. PRO PŘEPOSLÁNÍ Z ÚČTU PAYS NA NÁŠ ÚČET ÚČTUJE DALŠÍ POPLATKY.

Kopke

Značka KOPKE byla založena již v roce 1638, je to nejstarší sklep a tím i nejstarší obchodní značka v portských vínech. Přes čtyři století byla společnost řízena řadou generací potomků Kopke a postupným vývojem si získala excelentní pověst pro svá vína.

Od roku 2006 došlo k fúzi dvou tradičních sklepů CÁLEM a BURMESTER s mezinárodní společností SOGEVINUS GROUP, která v tomto roce získala čtvrtou pozici mezi největšími producenty portských vín na světě. Produkty Sogevinus Group získaly a získávají řady světových ocenění a uznání.

Proč tento název? Portské víno je historicky pevně spjato s městem Porto v severním Portugalsku. Pouze odtud se donedávna smělo exportovat dále do celého světa.

Neméně důležitou roli tu hraje také vinařská oblast v údolí řeky Douro. Je totiž  plná úctyhodných kaskádovitých vinicen odsud může pocházet réva pro výrobu portského vína. Zajímavostí jistě je, že se údolí řeky Douro, kde se pěstuje vinná réva pro portské víno, stalo v roce 1756  1. vyhlášenou vinařskou oblastí na světě. 

Portská vína se řadí do skupiny fortifikovaných neboli dolihovaných vín . Mezi nejznámější fortifikovaná vína patří dále španělské Sherry. U nás mimo jiné vyrábí fortifikované víno Vinařství Pod Radobýlem.

Fortifikace znamená, že do rmutu  je v některé fázi procesu výroby (na začátku, v průběhu či po ukončení kvašení) přidáván čistý alkoholU portského vína se alkohol přidává v průběhu fermentace – kvašení vinného moštu, když tento obsahuje 6 – 8 % alkoholu. Výsledný produkt si tak zachovává přírodní sladkost z hroznového cukru, jeho chutě jsou bohatékulaté a hladké na patře.

 

 
385
3861385386

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem