Platby přes bránu PAYS jsou pozastaveny. PAYS nám blokuje peníze a neumožňuje přeposílání peněz na náš účet.

Aktuality

Soutěž o vstupenky do Otevřeného vinařství Štěpán Maňák

Pravidla soutěže:

1) Soutěž je určena pro členy klubu.

2) Soutěž probíhá od 1. 1. 2021 do 30. 6. 2021.

3) Do soutěže bude zařazen každý člen klubu, který v uvedeném období dosáhne obratu 6.000,- Kč.

4) Dnem, který se započítává do soutěže, je den připsání platby na náš účet.

5) Vítěz obdrží dvě vstupenky do Otevřeného vinařství Štěpán Maňák, které probíhá zpravidla poslední srpnovou sobotu v obci Žádovice u Kyjova od 14 do 21 hodin.

8) K ochutnání bývá více jak 60 vzorků vynikajících vín z vinařství.

9) Vyhodnocení soutěže proběhne do 15 dnů po ukončení termínu, vstupenky potom vítěz obdrží začátkem srpna.

10) V případě, že by se Otevřené vinařství nemohlo konat, obdrží vítěz poukaz v hodnotě vstupenek  na nákup vín v našem obchodě.

 Poznámka: Kdo ještě nejste členem klubu a chcete se soutěže zúčastnit, tak se zaregistrujte...

Doufám, že se s některým z Vás u "Maňáků" potkáme

 

Vladislav Kos, prezident klubu

Doručíme i na Štědrý den dopoledne (dárkový poukaz)
Vážení a milí členové a přátelé našeho klubu,
 
většina e-shopů zaručuje  dodání zboží do Vánoc při objednání do 18.12.
 
Připravili jsme pro Vás možnost obdarovat své blízké při objednání a přijetí platby na náš účet do 24.12.dopoledne.
 
Jedná se o Dárkový poukaz, který nabízíme ve výši 250,-, 500,- a 1.000,- Kč.
Je tady ale i možnost vystavit Vám dárkový poukaz podle výše částky, kterou si určíte. Pro tuto možnost zvolte prosím mail vkpodkaplickou@gmail.com.
 
 
Jaké bude víno daného ročníku lze odhadnout i z mladých vín. Rozšířili jsme nabídku o Muller Thurgau, mladé víno, které má zajímavé muškátovo citrusové aroma  a o svěží Svatovavřinecké rosé, mladé víno v chuti s červeným ovocem, obě  z Vinného domu. Dále nás zaujal Sekt Charmat z odrůdy Chardonnay vyrobený metodou Charmat.  
 
Majitel Vinného domu  pan Dušan Černoch v nové řadě Černoch,  v edici MYSTÉRIUM představuje to nejlepší ze svých vinic. Z bílých vín jsme vybrali Chardonnay barrigue a z červených potom Cabernet Sauvignon, obě z edice MYSTERIUM.
 
Nezbývá, než Vám popřát krásné sváteční dny,  hodně zdraví do dalších let a příjemně strávené chvíle s našimi víny
 
 
Za Vinný klub Pod Kapličkou s.r.o.,  
 
Vladislav Kos
 
 
Je pití červeného vína zdravé?

Vážení milovníci vína, přátelé Vinného klubu Pod Kapličkou,

 
tak tu máme sychravý podzim i první sníh a k oblibě se pomalu opět dostávají červená vína. Věděli jste, že pití přiměřeného množství červeného vína může být prospěšné Vašemu zdraví?
 
Červené víno obsahuje celou řadu superlátek, které se do něj dostávají  z hroznú vinné révy během jejího zpracování (macerace, fermentace). Patří sem např. Resveratrol, Pterostilbel, Melatonin a živé bakteriální kultury přínosné pro střevní sliznici. Máme tak jedno z nejůčinějších přírodních probiotik.
 
Pití červeného vína je také prospěšné i pro mozek, srdce, cévy, víno však také dobře chutná, je vhodným doplněním kvalitního jídla. Ale, pozor. "Čúčo ze supermarketů" nebude určitě tím vínem, které podpoří Vaše zdraví. Velmi záleží na Terroir (typu hroznů, místě pěstování, podnebí, zpracování a pod.)¨
 
Jaká vína tedy budeme pro jejich blahodárné účinky kupovat? Budou to rozhodně vína, která prošla kvalitní macerací a fermentací, z odrůd to může být  Malbec, Merlot, Primitivo, Pinot Noir a další. Ale pozor, toto vše platí, pokud vypijeme pouze  2 dcl denně, ale jenom  kvalitního červeného vína.
 
Zároveň bych Vám chtěl připomenout, že v našem klubu nakoupíte tato kvalitní vína i dárkové poukazy, o které je nyní zvýšený předvánoční zájem a mohou potěšit někoho  z Vašich blízkých. Sledujte také prosím naše nové webové stránky a facebook, kde budou aktuální informace, soutěže i nabídky. 
 
Degustace zatím s ohledem na COVID plánovány nejsou, ale výdej vín probíhá nepřetržitě na základě dohody na tel. 602619665.
 
Chtěl bych Vám všem touto cestou popřát hezké prožití Vánočních svátků , dárky, které si zasloužíme, mysleme i na potřebné, nejen v rámci rodiny a  mějme se rádi, 
Vladislav Kos
Vinařství Lahofer, vítej v naší nabídce

Vinařství Lahofer, vítej v naší nabídce. Zařazením vín z vinařství Lahofer zaplňujeme pomyslnou mezeru, neboť vína ze Znojemské podoblasti nám zatím v nabídce chyběla. Můžeme tedy ochutnat sladký Sauvignon., polosuché Rulandské šedé, suché Veltlínské zelené VOC, a suchý Ryzlink rýnský VOC. Každé z těchto vín zaujalo i odbornou porotu a získalo nejedno ocenění. Vinařství Lahofer je jedno z největších v rámci ČR a po Znovínu Znojmo druhé největší ve Znojemské podoblasti. Hospodaří na 430 ha a révu dodává i dalším vinařům. 

Prohlédnout nabízená vína

Ochutnali jsme pro Vás nová vína z Radobýlu
Hezký den,
 
máme pro Vás novinky našeho obchodu. Dovezli a ochutnali jsme pro Vás nová vína ročníku 2019 z Vinařství Pod Radobýlem. Vinařství se specializuje na suchá vína a v nabídce je opět jejich vyhlášený MOPR 2019. Nabídku dále obohatili o Ryzlink rýnský, Rulandské šedé, Tramín, Chardonnay Muller Thurgau a Pinot Noir rosé. Všechna vína jsou suchá, některá kabinetní, jiná zemská a nebo i s přívlastkem pozdní sběr.  Je pravopu, že těm, kteří mají rádi polosladká a sladká vína se touto nabídkou nezavděčíme, ale milovníci suchých vín si mohou vychutnat čedičové podloží vrchu Radobýl, kde většina vín je pěstována. Ochutnejte a uvidíte, že si vína z Radobýlu časem zamilujete.
 
Pro Pražáky mám příznivou zprávu, že na 1.10. je opět v hotelu INOS od 18 hodin plánována degustace vín Vinařství Štěpán Maňák, budeme od 28.8. do 29.8. ve Vinařství na nákupu. Pevně doufáme, že nám situace kolem COVID degustaci umožní. Budou zastoupena všechna vína od suchých po polosladké. Kapacita bude omezena na dvacet míst, takže komu se  po degustaci stýská můžete již rezervovat.
 
V Srbech se degustace uskuteční buď 10.10., nebo 17.10.
 
Komu již zásoba našich vín došla, stále dotujeme dopravu službou Messenger po 6 kusech cenou 50 Kč, takže doprava Vás vyjde na 100 Kč.
 
Hezký zbytek prázdnin s našimi víny.
Ochutnali jsme pro Vás
Hezký den,
 
na sobotní srbské ochutnávce jsme měli možnost se seznámit s novými italskými víny i ochutnat moravské stálice od Štěpána Maňáka.
 
MAZZOLADA PINOT GRIGIO je žluté, slámové barvy, zřetelné, příjemné vůně suchého sena a zelené ořechové slupky, s elegantní, velmi silnou chutí skvělé perzistence. Skvěle se hodí k bylinné kuchyni, výraznějším předkrmům, polévkám a pokrmům s vejci. Výborné také se zralými sýry, prosciuttem a
uzeninami.
MAZZOLADA ROSÉ BRIOSO slabě růžové barvy s fialovými odlesky, výrazné, ovocné vůně. Jeho příjemná perlivost, zbytek po fermentaci, se skvěle doplňuje se svěží, sametovou chutí se stopou mandle.
Perfektní víno na volný čas, jako aperitiv nebo s tučnějšími it. předkrmy.
CABERNET SAUVIGNON TERRE DI CHIETI IGP CASTANOVE CREA
Barva tohoto vína je rubínově červená. Vůně je široká s příjemně pikantním nádechem a s dotykem černých třešní, malých bobulí, zeleného pepře a suchého sena. Víno je plné, v dochuti cítíme dotek malin a ostružin. Víno je elegantní a v chuti intenzivní.
Doporučujeme k pečeným červeným masům, dušeným masům, k marinovaným steakům a k zvěřině v omáčce. Vhodné je podávat k lanýžům, k pizze se žampiony a k milánskému risottu.
DSC_1869
Nová italská vína v nabídce
Hezký den,
 
na včerejší srbské ochutnávce jsme úspěšně prezentovali nová italská vína. Z bílých vín nejvíce zaujalo GRILLO DOC ORGANIC LAMURA. Víno v produkci BIO  pocházející z oblasti Valle di Bellice ze západní Sicílie zaujme jemnou vůní a osvěžující komplexní chutí.
Z červených vín si první příčku vydobylo MONTEPULCIANO D´ABRUZO DOC LA BORGATA, které přesvědčilo komplexní chutí zralého ovoce s bohatou strukturou, stopou amerického a francouzského sudu a vyváženými tóny koření a zralých třešní.
Ze šumivých vín potvrdilo svoji nadvládu PROSECCO MILLESIMATO DOC BRUT MAZZOLADA. Víno pocházející z východního Benátska je charakteristické vůní bílých květin s tóny zeleného jablka. Jemná, ale vytrvalá perlivost zvýrazňuje jeho dobře vyváženou, příjemně ovocnou chuť.
 
 
 
Obrázek článku
Pozvánka na 5. srbskou degustaci

Zima se pomalu chýlí ke konci, vánoční zásoby vína zmizely v našich útrobách, tak je pomalu čas doplnit  vína, která nás zahřejí na duši i  na těle..

Pozvánka 29.02.2020 Srby -1

Stránka 1 z 9 - 81 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.