PLATBY PŘES BRÁNU PAYS JSOU ZRUŠENY. PAYS JE PRO NAŠE POTŘEBY DRAHÝ. PRO PŘEPOSLÁNÍ Z ÚČTU PAYS NA NÁŠ ÚČET ÚČTUJE DALŠÍ POPLATKY.

Aktuality

Uvolnili jsme některá vína z našeho archivu
Jaro si z nás zatím dělá legraci a i když vybízí k ochutnávkám mladých svěžích vín, tak jsme se zhoršujícím se počasím zapátrali v našem archivu. První volbou byl Alibernet 2015 od Vinařství Štěpán Maňák.Výborné víno s delší dochutí, které bylo mnohokrát oceněno na vinařských soutěžích a každý rok nás překvapí svou komplexností a vyzrálým charakterem. Ochutnáváme ho již pravidelně třetím rokem. je pravděpodobně již na svém vrcholu a jeho tmavě červená barva s vůní černého rybízu a v chuti se stopou lesního ovoce a hořké čokolády nás prostě očarovaly.
 
Stejně tak z archivu k nám promlouvá stejný ročník Alibernetu, tentokrát z vinařství Vinný důmJeho temně sytá červená barva s vůní dubového sudu a chutí vyzrálých ostružin může být příjemným překvapením.
 
Naším oblíbeným vínem se také stala původně francouzská odrůda, známá také v Argentině a to odrůda Malbec v ročníku 2018, která také zdomácněla na vinicích vinařství Štěpán Maňák. Chuť zralých višní se příjemně mísí ze stopou barikového sudu. I toto v českých podmínkách méně obvyklé víno si zasloužilo několik ocenění a my se s pochvalou můžeme jenom připojit.
 
Představujeme nová vína z vinařství Waldberg
Vážení a milí členové a přátelé našeho klubu,
 
dovolujeme si vám představit vybraná vína dalšího zástupce Znojemské podoblasti, z vinařství Waldberg, které patří do skupiny Lahofer. Podrobnosti o vinařství najdete na našich stránkách. Vína, která vám dnes představíme, byla vybrána odbornou komisí časopisu WINE & Degustation do rubriky Vína měsíce března 2021.
 
Hibernal 19 je polosladké jakostní víno s přívlastkem Výběr z hroznů, které zaujme barvou lipového květu, ve vůni se projeví tóny broskví, černého rybízu a citrusových plodů. Šťavnatou chuť bílého grepu potom doplňuje příjemný zbytkový cukr (30,7 g/l).
 
Chardonnay 19  je polosuché jakostní víno s přívlastkem Pozdní sběr, které překvapí jemnou zlatavou barvou, výraznou vůní pomerančového květu a tropického ovoce. V chuti nalezneme stopu vyzrálého pomeranče a manga.
 
Scheurebe 19 je suché jakostní víno s přívlastkem Pozdní sběr, které se prezentuje barvou s odleskem zlata, jemnou medově muškátovou vůní s nádechem citrusů a broskví. Příjemnou ovocnou chuť doplňuje výrazná kyselinka s dlouhou dochutí.
 
IMG_20210321_101230
Je libo cuvée?
Cuvée je označení pro vína, která vznikla smícháním několika odrůd hroznů, rmutů nebo moštů dohromady.
Cuvée vinařům poskytuje prostor pro kreativitu a pomáhá vzniku nových chutí a vůní.
Spojením různých druhů odrůd mohou docílit zdůraznění nebo potlačení různých aspektů v chuti, vůni nebo poměru cukru a kyselin. Mnohdy se jedná o unikátní experimenty vyrobené jen ve velmi malém množství, jindy se osvědčené Cuvée každý rok opakují. Pokud chcete ochutnat něco nového, určitě se nebojte Cuvée vyzkoušet od osvědčených vinařů, může vám nabídnout netradiční vinařský zážitek.
Naším tipem na výborné Cuvée je Rulanské šedé & Chardonnay 2018 z Vinařství SONBERK které nám učarovalo svěží barvou, vůní mirabelek a broskví a neméně plnou ovocnou chutí. Stejně tak mezi vynikající Cuvée patří Modrý Fěruňk a Cuvée red z Vinařství Štěpán Maňák. Všechna tato vína Vám rádi nabídneme na našem e-shopu.IMG_20210315_133156
Relaxujeme s PRIMITIVEM (víno PRIMITIVO)
Tak skončil "suchý únor" a začal tvrdý zákaz pohybu. Uveďme se do klidu a pojďme relaxovat. Proč si k relaxaci nevybrat také dobré víno? Takovým vhodným vínem může být například PRIMITIVO z italské oblasti PUGLIA z vinařství CREA VINI. Toto víno nás příjemně překvapilo svojí temně rubínovou barvou, kterou doplňuje jemná sametová chuť se stopou třešní a zralých višní. Výborně se doplňuje s grilovanými masy, se zvěřinou a středně zralými sýry. Nebo si k vínu vybereme pražené solené pistácie? Jedná se o středně zralé víno, proto mu sluší podávání prostřednictvím dekantéru. Dodáme zásilkou jednu, dvě, nebo šest lahví vína... Na zdraví...
Oblíbené FORTO opět skladem
Vážení a milí členové a přátelé našeho klubu,
 
dnešní zprávou potěšíme především příznivce sladších červených vín typu portského. Opět jsme naskladnili oblíbené fortifikované víno Forto 2018 z Vinařství pod Radobýlem. Toto dezertní víno nás nadchlo hned při prvním ochutnání. Sytě povidlovou barvou krásně doplňuje vůně jahodového džemu a příjemně nasládlá ovocná chuť, ve které můžete poznat fíky nebo rozinky. Bylo vyrobeno z odrůdy Fratava a během výroby byla fermentace přerušena přídáním vinné pálenky, proto má vyšší procento alkoholu. Poté zrálo 2 roky v sudech z francouzského dubu. Věříme, že si tuto novinku zamilujete stejně jako my. 
 
Jelikož už pracujeme na přípravách první online degustace, připomínáme možnost vyplnit formulář, na základě něhož zvolíme formát degustace. Pokud se plánujete online degustací účastnit, budeme rádi, když formulář vyplníte a dáte nám vědět, jaká vinařství vás zajímají nejvíce nebo jaký počet vín chcete během degustace ochutnat. Je potřeba ale vzít v úvahu, kolik lidí by se u Vás na degustaci podílelo a kolik lahví byste byli schopni během degustace zkonzumovat...Děkujeme!
Soutěž o vstupenky do Otevřeného vinařství Štěpán Maňák

Pravidla soutěže:

1) Soutěž je určena pro členy klubu.

2) Soutěž probíhá od 1. 1. 2021 do 30. 6. 2021.

3) Do soutěže bude zařazen každý člen klubu, který v uvedeném období dosáhne obratu 6.000,- Kč.

4) Dnem, který se započítává do soutěže, je den připsání platby na náš účet.

5) Vítěz obdrží dvě vstupenky do Otevřeného vinařství Štěpán Maňák, které probíhá zpravidla poslední srpnovou sobotu v obci Žádovice u Kyjova od 14 do 21 hodin.

8) K ochutnání bývá více jak 60 vzorků vynikajících vín z vinařství.

9) Vyhodnocení soutěže proběhne do 15 dnů po ukončení termínu, vstupenky potom vítěz obdrží začátkem srpna.

10) V případě, že by se Otevřené vinařství nemohlo konat, obdrží vítěz poukaz v hodnotě vstupenek  na nákup vín v našem obchodě.

 Poznámka: Kdo ještě nejste členem klubu a chcete se soutěže zúčastnit, tak se zaregistrujte...

Doufám, že se s některým z Vás u "Maňáků" potkáme

 

Vladislav Kos, prezident klubu

Doručíme i na Štědrý den dopoledne (dárkový poukaz)
Vážení a milí členové a přátelé našeho klubu,
 
většina e-shopů zaručuje  dodání zboží do Vánoc při objednání do 18.12.
 
Připravili jsme pro Vás možnost obdarovat své blízké při objednání a přijetí platby na náš účet do 24.12.dopoledne.
 
Jedná se o Dárkový poukaz, který nabízíme ve výši 250,-, 500,- a 1.000,- Kč.
Je tady ale i možnost vystavit Vám dárkový poukaz podle výše částky, kterou si určíte. Pro tuto možnost zvolte prosím mail vkpodkaplickou@gmail.com.
 
 
Jaké bude víno daného ročníku lze odhadnout i z mladých vín. Rozšířili jsme nabídku o Muller Thurgau, mladé víno, které má zajímavé muškátovo citrusové aroma  a o svěží Svatovavřinecké rosé, mladé víno v chuti s červeným ovocem, obě  z Vinného domu. Dále nás zaujal Sekt Charmat z odrůdy Chardonnay vyrobený metodou Charmat.  
 
Majitel Vinného domu  pan Dušan Černoch v nové řadě Černoch,  v edici MYSTÉRIUM představuje to nejlepší ze svých vinic. Z bílých vín jsme vybrali Chardonnay barrigue a z červených potom Cabernet Sauvignon, obě z edice MYSTERIUM.
 
Nezbývá, než Vám popřát krásné sváteční dny,  hodně zdraví do dalších let a příjemně strávené chvíle s našimi víny
 
 
Za Vinný klub Pod Kapličkou s.r.o.,  
 
Vladislav Kos
 
 
Je pití červeného vína zdravé?

Vážení milovníci vína, přátelé Vinného klubu Pod Kapličkou,

 
tak tu máme sychravý podzim i první sníh a k oblibě se pomalu opět dostávají červená vína. Věděli jste, že pití přiměřeného množství červeného vína může být prospěšné Vašemu zdraví?
 
Červené víno obsahuje celou řadu superlátek, které se do něj dostávají  z hroznú vinné révy během jejího zpracování (macerace, fermentace). Patří sem např. Resveratrol, Pterostilbel, Melatonin a živé bakteriální kultury přínosné pro střevní sliznici. Máme tak jedno z nejůčinějších přírodních probiotik.
 
Pití červeného vína je také prospěšné i pro mozek, srdce, cévy, víno však také dobře chutná, je vhodným doplněním kvalitního jídla. Ale, pozor. "Čúčo ze supermarketů" nebude určitě tím vínem, které podpoří Vaše zdraví. Velmi záleží na Terroir (typu hroznů, místě pěstování, podnebí, zpracování a pod.)¨
 
Jaká vína tedy budeme pro jejich blahodárné účinky kupovat? Budou to rozhodně vína, která prošla kvalitní macerací a fermentací, z odrůd to může být  Malbec, Merlot, Primitivo, Pinot Noir a další. Ale pozor, toto vše platí, pokud vypijeme pouze  2 dcl denně, ale jenom  kvalitního červeného vína.
 
Zároveň bych Vám chtěl připomenout, že v našem klubu nakoupíte tato kvalitní vína i dárkové poukazy, o které je nyní zvýšený předvánoční zájem a mohou potěšit někoho  z Vašich blízkých. Sledujte také prosím naše nové webové stránky a facebook, kde budou aktuální informace, soutěže i nabídky. 
 
Degustace zatím s ohledem na COVID plánovány nejsou, ale výdej vín probíhá nepřetržitě na základě dohody na tel. 602619665.
 
Chtěl bych Vám všem touto cestou popřát hezké prožití Vánočních svátků , dárky, které si zasloužíme, mysleme i na potřebné, nejen v rámci rodiny a  mějme se rádi, 
Vladislav Kos
Vinařství Lahofer, vítej v naší nabídce

Vinařství Lahofer, vítej v naší nabídce. Zařazením vín z vinařství Lahofer zaplňujeme pomyslnou mezeru, neboť vína ze Znojemské podoblasti nám zatím v nabídce chyběla. Můžeme tedy ochutnat sladký Sauvignon., polosuché Rulandské šedé, suché Veltlínské zelené VOC, a suchý Ryzlink rýnský VOC. Každé z těchto vín zaujalo i odbornou porotu a získalo nejedno ocenění. Vinařství Lahofer je jedno z největších v rámci ČR a po Znovínu Znojmo druhé největší ve Znojemské podoblasti. Hospodaří na 430 ha a révu dodává i dalším vinařům. 

Prohlédnout nabízená vína

Ochutnali jsme pro Vás nová vína z Radobýlu
Hezký den,
 
máme pro Vás novinky našeho obchodu. Dovezli a ochutnali jsme pro Vás nová vína ročníku 2019 z Vinařství Pod Radobýlem. Vinařství se specializuje na suchá vína a v nabídce je opět jejich vyhlášený MOPR 2019. Nabídku dále obohatili o Ryzlink rýnský, Rulandské šedé, Tramín, Chardonnay Muller Thurgau a Pinot Noir rosé. Všechna vína jsou suchá, některá kabinetní, jiná zemská a nebo i s přívlastkem pozdní sběr.  Je pravopu, že těm, kteří mají rádi polosladká a sladká vína se touto nabídkou nezavděčíme, ale milovníci suchých vín si mohou vychutnat čedičové podloží vrchu Radobýl, kde většina vín je pěstována. Ochutnejte a uvidíte, že si vína z Radobýlu časem zamilujete.
 
Pro Pražáky mám příznivou zprávu, že na 1.10. je opět v hotelu INOS od 18 hodin plánována degustace vín Vinařství Štěpán Maňák, budeme od 28.8. do 29.8. ve Vinařství na nákupu. Pevně doufáme, že nám situace kolem COVID degustaci umožní. Budou zastoupena všechna vína od suchých po polosladké. Kapacita bude omezena na dvacet míst, takže komu se  po degustaci stýská můžete již rezervovat.
 
V Srbech se degustace uskuteční buď 10.10., nebo 17.10.
 
Komu již zásoba našich vín došla, stále dotujeme dopravu službou Messenger po 6 kusech cenou 50 Kč, takže doprava Vás vyjde na 100 Kč.
 
Hezký zbytek prázdnin s našimi víny.

Stránka 1 z 9 - 86 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.