PLATBY PŘES BRÁNU PAYS JSOU ZRUŠENY. PAYS JE PRO NAŠE POTŘEBY DRAHÝ. PRO PŘEPOSLÁNÍ Z ÚČTU PAYS NA NÁŠ ÚČET ÚČTUJE DALŠÍ POPLATKY.

Uvolnili jsme některá vína z našeho archivu

Jaro si z nás zatím dělá legraci a i když vybízí k ochutnávkám mladých svěžích vín, tak jsme se zhoršujícím se počasím zapátrali v našem archivu. První volbou byl Alibernet 2015 od Vinařství Štěpán Maňák.Výborné víno s delší dochutí, které bylo mnohokrát oceněno na vinařských soutěžích a každý rok nás překvapí svou komplexností a vyzrálým charakterem. Ochutnáváme ho již pravidelně třetím rokem. je pravděpodobně již na svém vrcholu a jeho tmavě červená barva s vůní černého rybízu a v chuti se stopou lesního ovoce a hořké čokolády nás prostě očarovaly.
 
Stejně tak z archivu k nám promlouvá stejný ročník Alibernetu, tentokrát z vinařství Vinný důmJeho temně sytá červená barva s vůní dubového sudu a chutí vyzrálých ostružin může být příjemným překvapením.
 
Naším oblíbeným vínem se také stala původně francouzská odrůda, známá také v Argentině a to odrůda Malbec v ročníku 2018, která také zdomácněla na vinicích vinařství Štěpán Maňák. Chuť zralých višní se příjemně mísí ze stopou barikového sudu. I toto v českých podmínkách méně obvyklé víno si zasloužilo několik ocenění a my se s pochvalou můžeme jenom připojit.