Představujeme naše italská vína II

Můžeme konstatovat,že za poměrně krátkou dobu  naše italská vína našla svoje zákazníky. Nyní se tedy budeme věnovat jednotlivým druhům a představíme si jejich vlastnosti. Jako druhé bude představeno CHARDONNAY z řady CASTANOVE, které patří rovněž mezi naše nejprodávanější vína.

Odrůda  Chardonnay patří mezi světově nejvíce pěstované odrůdy. Původ má pravděpodobně ve Francii  v Burgundsku, ale můžeme se s ním potkat po celém světě. Vznikla křížením odrůdy Heunisch a Pinot Noir. Do SOK byla zapsána v roce 1987.

Hrozny se roztřídí, zpracují a lisují. Fermentace probíhá v nerezových tancích s kontrolovanou teplotou po dobu 6 měsíců, to napomáhá uvolnění aromatických látek. Před expedicí leží víno v lahvích min. dva měsíce.

Barva je slámově žlutá s intenzivní, dlouho přetrvávající vůní.Ve vůni můžeme poznat stopy ovoce, jako je jablko, hruška, ananas, mango. Víno je jako celek harmonické, delikátní se středním tělem s líbivým koncem.

Jestli hledáte lehké bílé víno s květinovými a ovocnými tóny je potom naše CHARDONNAY právě to, co hledáte NA ZDRAVÍ !!!

Můžeme doporučit ke kuřeti se sladkou omáčkou, k pokrmům z krabů, krevet. Velmi vhodné ke kuřecím a krůtím prsům, vepřovému jazyku, a k mořským plodům treska, losos, jeseter, krabi, mušle, ústřice.

Ze sýrů bude vhodná volba jemný kozí sýr, zelenina potom jako hrášek, cuketa chřest, dálé bílé houby a lanýže.

Podáváme při 10-12 °C

Obsah alkoholu 12,5 %

 Jako malou pozornost pro Vás jsme CHARDONNAY zařadili do Valentýnské edice. Od 3.2. do 14.2. je na CHARDONNAY  Valentýnská sleva 15% ze základního MOC.

Chardonnay Castanove CREA

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.