PLATBY PŘES BRÁNU PAYS JSOU ZRUŠENY. PAYS JE PRO NAŠE POTŘEBY DRAHÝ. PRO PŘEPOSLÁNÍ Z ÚČTU PAYS NA NÁŠ ÚČET ÚČTUJE DALŠÍ POPLATKY.

Představujeme naše italská vína II

Můžeme konstatovat,že za poměrně krátkou dobu  naše italská vína našla svoje zákazníky. Nyní se tedy budeme věnovat jednotlivým druhům a představíme si jejich vlastnosti. Jako druhé bude představeno CHARDONNAY z řady CASTANOVE, které patří rovněž mezi naše nejprodávanější vína.

Odrůda  Chardonnay patří mezi světově nejvíce pěstované odrůdy. Původ má pravděpodobně ve Francii  v Burgundsku, ale můžeme se s ním potkat po celém světě. Vznikla křížením odrůdy Heunisch a Pinot Noir. Do SOK byla zapsána v roce 1987.

Hrozny se roztřídí, zpracují a lisují. Fermentace probíhá v nerezových tancích s kontrolovanou teplotou po dobu 6 měsíců, to napomáhá uvolnění aromatických látek. Před expedicí leží víno v lahvích min. dva měsíce.

Barva je slámově žlutá s intenzivní, dlouho přetrvávající vůní.Ve vůni můžeme poznat stopy ovoce, jako je jablko, hruška, ananas, mango. Víno je jako celek harmonické, delikátní se středním tělem s líbivým koncem.

Jestli hledáte lehké bílé víno s květinovými a ovocnými tóny je potom naše CHARDONNAY právě to, co hledáte NA ZDRAVÍ !!!

Můžeme doporučit ke kuřeti se sladkou omáčkou, k pokrmům z krabů, krevet. Velmi vhodné ke kuřecím a krůtím prsům, vepřovému jazyku, a k mořským plodům treska, losos, jeseter, krabi, mušle, ústřice.

Ze sýrů bude vhodná volba jemný kozí sýr, zelenina potom jako hrášek, cuketa chřest, dálé bílé houby a lanýže.

Podáváme při 10-12 °C

Obsah alkoholu 12,5 %

 Jako malou pozornost pro Vás jsme CHARDONNAY zařadili do Valentýnské edice. Od 3.2. do 14.2. je na CHARDONNAY  Valentýnská sleva 15% ze základního MOC.

Chardonnay Castanove CREA