PLATBY PŘES BRÁNU PAYS JSOU ZRUŠENY. PAYS JE PRO NAŠE POTŘEBY DRAHÝ. PRO PŘEPOSLÁNÍ Z ÚČTU PAYS NA NÁŠ ÚČET ÚČTUJE DALŠÍ POPLATKY.

Proběhla první degustace v Praze

Takže  vážení a milí milovníci vína, proběhla naše první degustace v Praze, kdy jsme ochutnávali produkty Vinného domu z Bzence, majitele pana Dušana Černocha. Bohužel byla negativně ovlivněna nepřítomností sommeliera pana Jakuba Crhy, který slíbil přijet, účast neodvolal a nepřijel. Dále nám nepřálo počasí, kdy v extrémních vedrech při 38°C venku bylo v místnosti jistě přes 30°C. Přes veškerou snahu dvou pytlů ledu se také nepodařilo vychladit vína na odpovídající teplotu.

Sešla se ale skvělá parta lidí, kteří většinou moje nepřipravené vystoupení (náhradou za pana Crhu) tolerovali, a pochybení kolem nevychlazeného vína přečkali. Takže jsem se z chyb, které se nyní staly poučil a  slibuji příště zlepšené prostředí a odbornější výklad. Děkuji všem, že vydrželi v těchto extrémních podmínkách až do konce a že  po mě ani nic neházeli... Poděkování patří i naší Janě, která hrdinně v extrémním horku připravovala občerstvení a pomáhala s obsluhou....

Vladislav Kos