PLATBY PŘES BRÁNU PAYS JSOU ZRUŠENY. PAYS JE PRO NAŠE POTŘEBY DRAHÝ. PRO PŘEPOSLÁNÍ Z ÚČTU PAYS NA NÁŠ ÚČET ÚČTUJE DALŠÍ POPLATKY.

Představujeme naše italská vína I

Můžeme konstatovat,že za poměrně krátkou dobu  naše italská vína našla svoje zákazníky. Nyní se tedy budeme věnovat jednotlivým druhům a představíme si jejich vlastnosti. Jako první bude představeno PRIMITIVO z řady CASTANOVE, které patří mezi naše nejprodávanější vína.

Víno PRIMITIVO PUGLIA má dlouhý historický původ. Do oblasti SALENTO bylo dovezeno před více než dvěma tisící lety z daleké Dalmácie První zmínky však pocházejí z druhé poloviny 18. století, kdy Don Philip Francesco Indelicati  zjistil, že mezi odrůdami pěstovanými na jeho vinicích byla jedna zvlášť tmavá, sladká, a chutná, která dozrávala jako první.a mohla být sklízena již v srpnu. Zde tedy vznikl název hroznu PRIMITIVO (první.)

Hrozny jsou probrány, očištěny, jemně lisovány. Dále následuje krátká macerace po dobu 6-10 dnů. Je zaměřena na extrakci měkkých tříslovin. Víno tím získává pevnou strukturu a rovnováhu. Malolaktická fermentace dále potlačuje a snižuje kyselost a je také zdrojem příchuti lískových ořechů a másla. Část vína potom dozrává v nerezových tancích, část v barikových sudech. Po smíchání zůstává v lahvi min. 4 měsíce před konečnou distribucí.

Barva je tmavě rubínová, s fialkovými odlesky.  Ve vůni můžeme cítit  lesní ovoce jako jsou ostružiny, borůvky. V chuti jsou potom stopy zralých třešní, kandovaných švestek.

Můžeme doporučit k pečeným masům, marinovanému steaku, k sýru chedar a podobně. Hodí se i k příjemně strávenému večeru ve dvou.

Kdo hledá plné, bohaté strukturované víno, je PRIMITIVO pro něho správnou volbou. Vinařství CREA VINI se snaží ve značce CASTANOVE zachovat původní vlastnosti vína se středním tělem.

Jako malou pozornost pro Vás jsme PRIMITIVO zařadili do Valentýnské edice. Od 24.1. do 14.2. je na PRIMITIVO  Valentýnská sleva 15% ze základního MOC.

 

 

 PRIMITIVO CASTANOVE