PLATBY PŘES BRÁNU PAYS JSOU ZRUŠENY. PAYS JE PRO NAŠE POTŘEBY DRAHÝ. PRO PŘEPOSLÁNÍ Z ÚČTU PAYS NA NÁŠ ÚČET ÚČTUJE DALŠÍ POPLATKY.

Je pití červeného vína zdravé?

Vážení, milovníci vína, přátelé Vinného klubu Pod Kapličkou,

 
tak tu máme sychravý podzim i první sníh a k oblibě se pomalu opět dostávají červená vína. Věděli jste, že pití přiměřeného množství červeného vína může být prospěšné Vašemu zdraví?
 
Červené víno obsahuje celou řadu superlátek, které se do něj dostávají  z hroznú vinné révy během jejího zpracování (macerace, fermentace). Patří sem např. Resveratrol, Pterostilbel, Melatonin a živé bakteriální kultury přínosné pro střevní sliznici. Máme tak jedno z nejůčinějších přírodních probiotik.
 
Pití červeného vína je také prospěšné i pro mozek, srdce, cévy, víno však také dobře chutná, je vhodným doplněním kvalitního jídla. Ale, pozor. "Čúčo ze supermarketů" nebude určitě tím vínem, které podpoří Vaše zdraví. Velmi záleží na Terroir (typu hroznů, místě pěstování, podnebí, zpracování a pod.)¨
 
Jaká vína tedy budeme pro jejich blahodárné účinky kupovat? Budou to rozhodně vína, která prošla kvalitní macerací a fermentací, z odrůd to může být  Malbec, Merlot, Primitivo, Pinot Noir a další. Ale pozor, toto vše platí, pokud vypijeme pouze  2 dcl denně, ale jenom  kvalitního červeného vína.
 
Zároveň bych Vám chtěl připomenout, že v našem klubu nakoupíte tato kvalitní vína i dárkové poukazy, o které je nyní zvýšený předvánoční zájem a mohou potěšit někoho  z Vašich blízkých. Sledujte také prosím naše nové webové stránky a facebook, kde budou aktuální informace, soutěže i nabídky. 
 
Degustace zatím s ohledem na COVID plánovány nejsou, ale výdej vín probíhá nepřetržitě na základě dohody na tel. 602619665.
 
Chtěl bych Vám všem touto cestou popřát hezké prožití Vánočních svátků , dárky, které si zasloužíme, mysleme i na potřebné, nejen v rámci rodiny a  mějme se rádi, 
Vladislav Kos